Robert J. Sawyer Flash Forward kitabının özeti. Flash Forward kitap ana fikri, özeti, Flash Forward kitabı konusu.

Kitabın Adı: Flash Forward
Kitabın Yazarı: Robert J. Sawyer

Flash Forward dizisinin uyarlandığı kitaptır.

Kitap Cenevre’de geçiyor, Flashforward’a yol açtığı düşünülen deneyle başlıyor ve deneyi yapan bilimadamlarının çevresinde dönüyor. Ne FBI ajanları, ne NSA, ne politik ayak kaydırma oyunları, ne gizem, ne de silahlı çatışma sahneleri var. Hatta karakterlerden “Lloyd Simcoe” dışında adı tutan bile yok.

Sakin ve iddiasız bir kitap genel olarak Flashforward. Kolayca okunuyor, okuyucuyu yormuyor, sayfalar boyunca çözülmeyecek bulmacalar oluşturmuyor, yavaş ilerlemiyor. Yazar Robert J. Sawyer çeşitli fikirleri serpiştiriyor, okuyucuyu düşünmeye sevkediyor ama bunları çoğu zaman derinlemesine işlemiyor. Hatta o derece işlemiyor ki, 300 sayfa bariyerini aşabilmek için kitabın sonlarına doğru bir 30-40 sayfalık “dolgu malzemesi” bile yapmak zorunda kalmış.

Birçok geliştirilmeye açık fikir içerdiğinden dolayı kitap aslında bir televizyon dizisine dönüştürmek için iyi bir seçim. Her fikri alıp, ayrıntılı işleyerek genişletecek bir senaryo ile bir bilim kurgu dizi bölümüne dönüştürmek mümkün. Ancak ne yazık ki dizinin yapımcıları bunu yapmak yerine, hareketli bir polisiye-gizem-gerilim dizisi çekmeyi tercih etmiş.

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2010

Yayınevi: Abis Yayınları

Sayfa Sayısı : 352

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe