Storseisundet Köprüsü, ilginç mimari yapısıyla Norveç’in sembolü haline gelmiş durumda. Storseisundet Köprüsü hakkında bilgi…

Storseisundet Köprüsü

Aşağıya düşüyormuş gibi görünen bu köprü, Norveç’in en ünlü köprüsü olan Storseisundet Köprüsü. Köprü o kadar meşhur oldu ki, Norveç’in sembolü haline geldi.

Oldukça ilginç bir görüntüye sahip olan ünlü Storseisundet Köprüsü görenleri hayrete düşürüyor. Bu köprü Norveç’teki adaları ana karaya bağlayan 8 köprünün en uzunu olarak biliniyor. Köprü uzaktan bakıldığında aniden sona eriyormuş gibi göründüğü için, araçlar köprüden geçerken aşağıya düşerek sulara karışacakmış gibi hissettiriyor.

Storseisundet-koprusu_271015Her geçen gün kullanımı artan ve meraklı ziyaretçilerin geçiş yeri olan inanılmaz Storseisundet Köprüsü Norveç’in önemli bir simgesi. Bağlı olduğu yolun ismi “Atlantik Okyanus Yolu” olarak biliniyor. Norveç dilinde Atlanterhavsveien olarak geçiyor. Köprü ise Storseisundet olarak adlandırılıyor. Bu köprü, keskin bir virajla birkaç küçük ada ve su yolunun üzerinden geçiyor. Uzaktan bakıldığında köprüyle birlikte yolun sonu geliyormuş gibi görünüyor. Fakat aslında köprü elbette devam ediyor.

Storseisundet Köprüsü Atlantic Okyanus Yolu Norveç’in ana karasını Averoy adasına bağlıyor ve bu yol toplamda 8 köprü ile geçiliyor. Norveç’te “Yüzyılın İnşaatı” unvanını kazanan Storseisundet Köprüsü, 260 metre uzunluğa sahip. Aynı zamanda harika bir manzaraya sahip olan köprü, kötü hava koşullarından oldukça fazla etkileniyor.

 

Storseisundet Köprüsü’nü birçok farklı açıdan görmek isteyenler için bir video… Olumsuz hava koşullarından nasıl etkilendiğini de bu videoda görebilirsiniz.