Kelime sayacı nedir?

Sayaç; Sözlükte elektrik enerjisi, sıvı ve gaz hacmi, zaman ve mesafe ölçen cihazlara verilen genel isimdir. Sayaçlar her zaman bir şey sayma işine yararlar.

Kelime; Cümlelerin oluşmasını sağlayan anlamlı, ses değeri taşıyan en küçük dil birimidir. Sözcük ile eşanlamlı olarka kullanılır. İngilizcesi “Word” dür.

Kelime sayacı; Bir yazıda yada bir makale içerisindeki kelimeleri saymaya yarayan bilgisayar programının adıdır.

Kelime sayacı programları genellikle internet tabanlıdır. Karakter sayacı ve kelime sayacı genelde aynı programda hesaplanır.

Kelime sayacı ne işe yarar?

Bir makaleniz var ve makaleninizin kaç kelimeden oluştuğunu merak ediyorsanız hesaplamanıza yardımcı olur. Bazı makale paylaşım siteleri makalelere 250 kelime sınırı koyar bu tür durumlarda makaleninizdeki kelimeleri tek tek elle saymak yerine kelime sayacı programı ile saniyeler içerisinde sayabilirsiniz. İnternette makale satışları yaygın biçimde devam ediyor. Makale ücretleri kelimeler üzerinden belirleniyor örneğin 1 kelime 0,01 TL gibi… Birisi sizden 1000 kelimelik bir makale istediğinde makalenizi yazıyorsunuz diyelim 1000 kelimeyi geçmemek için makalenizde yazmış olduğunuz karakter sayısını öğrenmeniz gerekiyor bu durumda kelime sayacı imdadınıza yetişiyor.

Kelime sayacını kimler kullanılır?

Kelime sayacı gibi programları makale yazarları sıkça kullanmaktadır.

Kelime sayacı hangi programlama diliyle yazılır?

Kelime sayacı gibi programlar Asp, .Net, Php gibi programlama dilleriyle hazırlanır.

Kelime sayacı örneği

Kelime sayacı ile ilgili en güzel örneklerden birine buradan ulaşabilirsiniz. Program hem karakter hemde kelimeleri sayabiliyor.