inci_caps_nedir

Sosyal medya son dönemlerde pek çok kişi tarafından yoğun bir kullanıma sahiptir. Popülerliği giderek artmakta olan sosyal medya üzerinde paylaşılan fotoğraf ve videoların da sayısı giderek artmakta, pek çok kullanıcı eğlenceli vakit geçirmek amacıyla sosyal medya kullanımını tercih etmektedir. Akıllı telefonlar ve teknolojik gelişmelerle birlikte internete her an erişebilme imkânı ile bu kullanım da artış göstermektedir.

Özellikle fotoğraflarla başlamış olan paylaşımlarla birlikte sosyal medya popülerliği artmıştır. Daha sonra kısa videolar, renkli görüntüler ve giflerle kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmesi sağlanmıştır. Böylece sosyal medya kullanımında geçirilen vakit ve kullanıcı sayısı artmıştır.

Genellikle gündemde olanlar ve dönemde çok konuşulan olaylar sosyal medya üzerinde geniş bir yer kaplamaktadır. Dolayısıyla her gün yeni bir konu ortaya atılabilmekte, yeni malzemeler bulunmaktadır.

Yapılan paylaşımların farklı alanlar ve konularla ilgi olması sayesinde herkesin ilgisini çekmeyi başaracak bir şeyler bulunmaktadır. Kullanıcıların oldukça beğenisini kazanmış olan bu paylaşımların farklı bir örneği de capslerdir. Önceleri fotoğrafların altına kırmızı şeritler üzerine yazılan yazılarla başlamış olan bu uygulama daha sonra videolar üzerinde de uygulanmaya başlanmış, oldukça komik ve eğlenceli paylaşımlar elde edilmiştir. Kişilerin mizahlarını konuşturduğu ve yaratıcılıkla hazırlanmış bu capsler sayesinde sosyal medyada eğlenceli vakit geçirmek mümkün olmaktadır.

Caps uygulaması isteyen herkes tarafından yapılan oldukça eğlenceli bir uygulamadır. Özellikle fotoğraflara uygulanan capsler kullanıcılar tarafından büyük beğeni almaktadır. Caps uygulaması yapan, mizah anlayışlarıyla farklı bir bakış açısıyla fotoğrafları değerlendiren kişilerden oluşan bir sayfa olan İnci Caps bu konuda oldukça etkili ve mizahi capsler hazırlamaktadır.

İnci Caps Nedir?

Fotoğraf ya da videolara caps uygulaması yapan bir sayfa olan İnci Caps, argo ve genellikle erkeklere yönelik jargonlarla hazırlanan capslerin hazırlanmasında oldukça etkili olan bir gruptur. Kırmızı şerit üzerine beyaz yazılarla başlamış olan fotoğraf capslerinden sonra videolarda da aynı uygulamalar yapılmış ve daha komik ve eğlenceli paylaşımlar yapılması imkanı bulunmuştur.

Fotoğrafların değiştirilmesi, yazı eklenmesi, photoshop uygulamalarıyla eklemeler ya da yer değişimler yapılması gibi farklı uygulamalarla hazırlanan bu capsler kullanıcılara sosyal medya üzerinde oldukça eğlenceli vakit geçirtmektedir.

İnci Caps Nasıl Kullanılır?

İnci Caps, kullanıcılarına orijinal ve mizahi paylaşımlar yapmakta olan bir sayfadır. Site kullanımı oldukça basittir. Site üzerinde yapılan paylaşımları görüntüleyebilmek için üyelik gerekmemekle birlikte paylaşımda bulunmak ya da yorum yapabilmek için üye olunması gerekmektedir. Siteye üye olmak oldukça kolaydır. Ücretsiz olarak yapılan üye kaydında diğer platformlarda olduğu gibi hakkınızdaki temel bilgiler istenmektedir. İsterseniz Facebook hesabınızla da üye olabilirsiniz.

Sitede arama yapmanız için bir bölüm bulunmaktadır. Aramak istediğiniz kelimeleri yazmanız durumunda başlık seçenekleri karşınıza çıkmaktadır. Aşağı doğru uzayan bu bölümde istediğiniz başlıkları seçerek yapılan caps paylaşımlarını görebilirsiniz.

Sitede sol tarafta bulunan listede başlıklar yer almaktadır. Bu başlıklardan istediğinize tıklayarak paylaşımları görüntüleyebilirsiniz. Sitede sağ üst köşede yer alan “caps yap” butonuna tıklayarak sizler de kolaylıkla caps hazırlayabilirsiniz. Ekleyeceğiniz fotoğraf ve yazıdan sonra “oluştur” butonuna tıklayarak capsinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu ekranda yer alan seçeneklerle birden fazla sayıdaki görüntüyü birleştirebilir, eklediğiniz fotoğrafları çevirebilirsiniz. Fotoğraf ekleyip vazgeçmeniz durumunda ise “silme” işlemiyle bu fotoğrafı kaldırabilirsiniz. Site kullanımı oldukça kolaydır ve basit bir arayüze sahiptir.

İnci Caps Ne İşe Yarar?

İnci Caps istediğiniz fotoğraflar üzerine kırmızı şeritli yazılar ekleyerek caps oluşturmanıza imkan sağlayan bir sitedir. Aynı zamanda site üzerinde yapılmış caps paylaşımlarını görebilir, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan sitede oldukça farklı mizah anlayışlarına sahip kişiler paylaşım yapmakta, birbirinden farklı capslere yer verilmektedir.