Fujifilm, X-serisi aynasız yeni kamerası X-A5’i duyurdu. Cihazda 24.2 megapiksellik bir APS-C görüntü algılayıcısı, faz tespit otofokus, otomatik Bluetooth görüntü aktarımı ve 4K video kaydı bulunuyor.

Fujifilm X-A5 adını taşıyan yeni dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Cihazda 24.2 megapiksellik bir APS-C görüntü algılayıcısı (Fujifilm’in kendi X-Trans dizisi değil Bayer renk filtresi ile birlikte), faz tespit otofokus, otomatik Bluetooth görüntü aktarımı ve 4K video kaydı bulunuyor. 180 derece dönebilen dokunmatik ekran ve mikrofon girişi ise YouTuber’lar için iyi bir seçenek olabileceğinin işareti.

X-A5’in yanında gelen lens de büyük önem taşıyor. XC15-45mm f / 3.5-5.6 OIS PZ, Fujifilm’in portföyündeki ilk motorize powerzoom lens olma özelliği taşıyor. Daha kompakt ve hafif olması adına lens sadece 136g ağırlığında. 15 mm. odak mesafesi bulunan lens, 14 mm f / 2.8 ve 16 mm f / 1.4 gibi Fujifilm’in ultra geniş lenslerine ucuz bir alternatif olabilir.

Fujifilm X-A5, yurt dışında 8 Şubat’ta 600 dolardan satışa sunulacak. Lensi tek başına da satın alabilirsiniz. Sadece lensin fiyatı ise 300 dolar. Lens için siyah ve gümüş, X-A5 için ise ise kahverengi, pembe ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.