Fiyatları fazlasıyla tuzlu ama albenileri de bir o kadar yüksek. Bu canavarları görmeye hazır olun!

İşte en ucuzdan, en pahalısına doğru dünyanın en cep yakan motosikletleri.

5. Ecosse Titanium Serisi FE Ti XX – $300,000

ecosse-titanium-serisi-fe-ti-xx
Ecosse Titanium Serisi FE Ti XX

Ecosse markasını belki duymamış olanlar vardır. Eski bir yarışçı ve mühendis olan Donald Atchison’ın Denver – Colorado’da kurduğu şirket, yaratıcı bir mühendis grubunu bir araya getirmeyi başarmış ve özel tasarım (ve oldukça lüks) harika motosikletler üretiyor. 2.4 litrelik motoruyla 225 bhp güç üreten bu motorun gövdesi ve egzozu tamamen titanyum alaşımla imal edilmiş.

4. Yamaha Roadstar BMS Chopper – $500,000

yamaha-roadstar-bms-chopper
Yamaha Roadstar BMS Chopper© bmschoppers.com

Sanat ve mühendisliğin muhteşem bir birleşimi olan bu altın kaplama motosikletin görünüşü sizi aldatmasın. O sadece garaja koyup seyredeceğiniz bir araç değil Aksine, 1.7 litrelik motoruyla üzerine binip göz açıp kapayıncaya kadar yüksek hızlara çıkabileceğiniz bir tasarım harikası.

Motor durduğu zaman, ön süspansiyonun yanından 25 santim aşağıya uzanan ayaklar sayesinde, destek çubuğunu ayağınızla iteklemeden inip yolunuza devam edebileceğiniz bir sistem de mevcut.

3. Dodge Tomahawk V10 Superbike – $550,000

Dodge Tomahawk V10 Superbike© Gettyimages

Aranızda Dodge’un motosiklet ürettiğini bilen var mıydı? Aslında bilmemekte haklısınız çünkü bu fütüristik tasarımın Dodge ile olan bağı sadece, deneysel bir çalışma için tasarlanan bu canavarın kalbinde, bir Viper’dan sökülen 8.3 litrelik bir V10 motoru olması. Projedeki mühendislerin ifadesine göre araç düz yolda 680 km/saat hıza erişebiliyor. Gerçi daha sonra bunun teorik olarak en fazla 500 km/saat olacağını kabul ettiler ama rakam ne olursa olsun bu sanat eseri, üzerine binilip etrafta dolaşılsın diye imal edilmiş bir motosiklet değil.

2. Harley Davidson Cosmic Starship – $1 milyon

Harley Davidson Cosmic Starship© Gettyimages

Bu milyon dolarlık Harley motor, efsanevi tasarımcı Bartels tarafından yaratılmış ve Jack Armstrong tarafından boyanarak tamamlanmış. Armstrong’un ifadesine göre adı James Dean, Marlon Brando, Elvis Presley ve Steve McQueen ile özdeşleşen Harley, üretilmiş her şeyden çok daha “Amerikalı” bir marka. Bir milyon doları ödeyen herkes bu motordan bir tane edinebilir…

1. Ecosse ES1 Superbike – $3.6 milyon

ecosse-es1-superbike
Ecosse ES1 Superbike© ekerdesign.com

Ecosse ile başladığımız geri sayımı yine bir Ecosse motosikleti ile bitiriyoruz. Bu tasarım harikası iki tekerlekli canavarın fikir babası, McLaren Otomotiv’in teknik yöneticisi Dick Glover. Kuru kuruya bir motor gücü yaratmak yerine F1 teknolojisini kullanmayı tercih eden Glover, performansı arttırmak için gövde tasarımından, aerodinamik yapıya, elektronik aksamdan, ağırlık yönetimine kadar geleceğin motosikletini yarattı ama mükemmelik konusunda tek bir konuda başarısız oldu: Fiyatı.